2014 Annual Awards
Card Games
- Board Management
- Card
- Dice Rolling
- Resource / Hand Management
- Social / Co-op
- Tile / Worker Placement
- Variable Player Powers
- War
- Jack Butler Award
POINTS | PLAYER NAME | |
---|---|---|
66 | Mary Taylor | First Place |
52 | Jaye R | Second Place |
41 | Shaun Bernard | Third Place |
38 | Elisa Vomocil | |
29 | David Zevin | |
29 | Jeff Becker | |
27 | Lea Viceral | |
25 | Brian Symington | |
25 | Renee Hammer | |
22 | Lana Berman | |
22 | Shea Jones | |
20 | Bill Persaud | |
20 | Chris Ramirez | |
20 | Lisa Burola | |
20 | Winton Lemoine | |
18 | Ana Perez | |
18 | Colin Stogryn | |
18 | Josh Kirschenbaum | |
18 | Wes Bell | |
16 | Robert Moody | |
15 | Daniel Ihlenfeldt | |
15 | Jennifer Sesma | |
15 | Zoe Van Fleet | |
14 | Bruce Schlickbernd | |
13 | Jenn Van Persaud | |
13 | Jonathan Nowak | |
13 | Matt Wilkerson | |
13 | Naseem Zubi | |
12 | Alex Haley | |
12 | Ananya Tan | |
12 | Bradley Thomas | |
12 | Clifford Bennett | |
12 | Dean Taylor | |
12 | Edward Roske | |
12 | Eli Miljas | |
12 | Eric Delgado | |
12 | Jenny Crews | |
12 | John Willy | |
12 | Lewis Day | |
12 | Meridith Armstrong | |
12 | Michael Williams | |
12 | Phil Hendricks | |
12 | Sean Harrington | |
12 | Vincent Fryer | |
11 | G Builta | |
11 | Jon Daneshgar | |
11 | Sallan Griffin | |
11 | Samantha Jones | |
10 | Andy Mcguire | |
10 | Brian Rush | |
10 | Daniel Rush | |
10 | Erich Sforza | |
10 | Frank Zazanis | |
10 | John Bartley | |
10 | Laura Fitzgerald | |
10 | Michael Wolfe | |
10 | Nathaniel Taylor | |
10 | Nick Bayuga | |
10 | Rik Panero | |
10 | Robert Neff | |
10 | Ryan Davis | |
10 | Sue Senki | |
9 | Ethan Stewart | |
9 | Walter Wichowski | |
8 | Alex Callenback | |
8 | Brandon Muller | |
8 | Bryan Haskell | |
8 | David Ashworth | |
8 | Doug Nguyen | |
8 | Heather Greife | |
8 | Jay Spowart | |
8 | Marianne Gorczyca | |
8 | Michael Cheng | |
8 | Samantha Rains | |
8 | Sophia Yu | |
8 | Steve Packard | |
6 | Chris Desantiago | |
6 | Chris Jenkins | |
6 | Eric Barron | |
6 | Erick Vallejos | |
6 | Kimberly Gearhart | |
6 | Kp Glenn | |
6 | Krysta Fryer | |
6 | Laurel Essick | |
6 | Matt Morris | |
6 | Raffi Bahadarian | |
6 | Robert Rohm | |
6 | Rodney Usher | |
6 | Tim Oates | |
6 | Toni Johnson | |
6 | William Taylor | |
6 | Zhani Cohen | |
5 | Alasdair Burton | |
5 | Andreas Pluchar | |
5 | Andrew Nicholas | |
5 | Eric Penick | |
5 | Erin Chavez | |
5 | Ian Caballero | |
5 | Jeff Schwartz | |
5 | Ozgun Tumer | |
5 | Robert Patino | |
5 | Sam Nazarian | |
5 | Samantha Ihlenfeldt | |
5 | Seth Jaffee | |
5 | Steven Lee | |
4 | Aaron Casarrubias | |
4 | Bonnie Lee | |
4 | Eric Downing | |
4 | Isaac Intner | |
4 | Jamie Bussio | |
4 | John Perry | |
4 | Matthew Martin | |
4 | Meriel Regodon | |
4 | Natalie Lambert | |
4 | Rick Lepore | |
4 | Stephanie Bennett | |
4 | Sue | |
4 | William Callenback | |
3 | Alex Decker | |
3 | Alex Tearse-Doyle | |
3 | Bob Lamarre | |
3 | Darrell Stark | |
3 | Ehren Evans | |
3 | Holly | |
3 | Jamie Vann | |
3 | Manuel Labis | |
3 | Mark Hom | |
3 | Thomas R | |
2 | David Mikkelson | |
2 | Donald Brown | |
2 | Frank Madrid | |
2 | G. Jay Christensen | |
2 | Joe Lazaro | |
2 | John Oh | |
2 | Joshua Nave | |
2 | Leonard Lopez | |
2 | Michael Cantin | |
2 | Nicholas Butler | |
2 | Robert Flores | |
1 | Alfred Lee | |
1 | Curtiss Walker | |
1 | Eric Elder | |
1 | Mark Mapes | |
1 | Mike Kim | |
1 | Mike Rizzo | |
1 | Nigel Benton | |
1 | Patrick Stevens | |
1 | Sierra West | |
1 | Trevor Bender |