Board & Card Games 1st Place 2nd Place 3rd Place
Acquire: David Woolcott Memorial Ryan Tinus Bill Gallagher Erick Vallejos
Age of Empires III Kenneth Thomas Matthew Gaffney Kyle Greenwood
Anno 1800 Brett Holbrook Dave Moser Chris Buskirk
Arcadia Quest Thena Hendrick Gary Manzano  
Ark Nova Scott Samarel Dean Taylor Bill Gallagher
Battlestar Galactica Group Victorics    
Blue Moon City Cameron David Marisa Kantor Darrell Stark
Boss Battle Players 4 : Game 0    
Can't Stop Daniel Cramer Chris Green John Heydorn
Cartographers Heroes Aviva Pressman Corey Dihel Dwight Stone
Cat Lady Benjamin Ou Ann Marie Marie Sean Rich
Catacombs Forces of Darkness    
Catan David Sander Katie Kuhn Jaime Bastidas
Catan Finals Derek Shiu Tiankai Su Angela Relucio
Category 5 Sean Rich Jaye R. Richard Potthoff
Century: Spice Road Stephen Bowen Benjamin Ou David Parayre
Coloretto Steve Estrella Darrell Stark Scott Samarel
Cry havoc Casey Jones Ivan Demoura Jacob Hampton
Deception: Murder in Hong Kong Players    
Don't L.L.A.M.A. Stella Guisto Leo Hyman James Aldrich
Dream Factory Darrell Stark Andre Chautard Cameron David
Dream Home Rose Brinkley Tanya Aldrich James Aldrich
Dune Imperium Stanley Cascone Rowie Nameri Nick Cascone
Empire Builder Kenneth Thomas Bill Gallagher Jonathan Flagg
Fireball Island Keira Estrella Andrew Ma Joe Ackerman
Five Crowns Robert Lamarre Krysta Fryer Steve Estrella
Heroes of Land, Air, and Sea Lili Yen    
Icecool / Icecool 2 Edan Cienfuegos Ezkiele Cienfuegos Leo Hyman
Ingenious Darrell Stark Valerie Lake David Parayre
Kingdom Builder Christopher Buckley Dwight Stone John Heydorn
Kingsburg Jay Spowart Matthew Gaffney Heather Spowart
Last Days of Athobrae Paul Slavich Andrew Ma Lorie York
Last Days of Athobrae Damon Sutton Jake Buchheit Gautam Nagaraj
Liar's Dice Gilbert Quinonez Lance Sullivan Lisa Burola
Liar's Dice Kyle Greenwood John Heydorn  
Lost Cities Chris Green Kyle Greenwood Rich Liang
Lost Ruins of Arnak Bruce Schlickbernd Alan Wood Martin Juarez
Love Letter Michael Deich Cameron David Myleen Jones
Love Letter Nova Gurantz Lisette Martinez Sana Arora
Nemesis Lockdown Nathan Neumann    
Nexus Ops Darrell Stark David Parayre Kyle Greenwood
No Thanks! Jason De Moura Olga Pedroza Robert Neff
Perpetual Motion Machine David Parayre Darrell Stark Lorie York
Phase 10 Robert Lamarre Shaun Bernard Jennifer Ursich
Photosynthesis Jason Folger David Parayre Matilda Caballero
Power Grid Jack Munson Gilbert Quinonez Paul Kankowski
Power Grid World Tour: Australia Lisa Burola, Jack Munson, David Whiting John Byun, Jacob Norton, Brian Simmons Ried Barkell, Bill Harris, Mark Dierking
Power Grid World Tour: Benelux Jacob Norton Ried Barkell Jack Munson
Power Grid World Tour: Central Europe John Byun, Sean Rich, Jonathan Flagg Gilbert Quinonez, Cameron David, Jacob Norton Ried Barkell, Jack Munson, Lance Sullivan
Power Grid World Tour: India Ried Barkell, Jacob Norton, Mark Dierking Gilbert Quinonez, Andrew Risner, Jonathan Flagg Lisa Burola, Jack Munson, Gerald Delker
Puerto Rico Paul Kankowski Warren Usui Brian Wallis
Race for the Galaxy Chris Green Ehren Evans Georgios Mallas
Red Dragon Inn Brooke Saltveit Blair Pillay Jami Eidson
Relic Joseph Kim    
Roll Player Gregory Huber Corey Dihel Bridget Colbert
Shadows Over Camelot Knights Traitor  
Space Base Sean Rich Jaye R. David Parayre
Splendor Andre Chautard David Parayre Darrell Stark
Stone Age Olga Pedroza Alex Trujillo Christian Go
Talisman Kenneth Thomas Cameron David David Whiting
Terraforming Mars Jack Munson Jacob Norton Bruce Schlickbernd
The Princes of Florence Gregory Huber Susan Fintland Christian Lockmann
Thurn and Taxis Ozgun Tumer Gilbert Quinonez Stephen Bowen
Ticket to Ride - First Journey Tanya Aldrich James Aldrich Seneca Greenware
Ticket to Ride: Europe Jonathan Flagg Courtney Holland Rebecca Murphy
Ticket to Ride: Mini Games Jeremy Estrella Andrew Ma Gautam Nagaraj
Ticket to Ride: Old West Jaye R. David Sander Charles Watson
Ticket to Ride: Pennsylvania Jaye R. Brian Simmons Marsha Waldau
Ticket to Ride: Rails and Sails Courtney Holland Jessey Oxford Ivan Yospe
UNO Krysta Fryer Vincent Langston Mary Taylor
UNO Robert Lamarre Matilda Caballero Lisette Martinez
UNO Paul Slavich Cameron David Michelle Paradis
Vampire: The Masquerade Rivals Branden Adams Albert Chen Richard Giedlin
Vegas Showdown Daniel Henderson Darrell Stark David Mines
Yahtzee Free For All Paul Slavich Krysta Fryer Robert Lamarre
Collectible Cards & Minis 1st Place 2nd Place 3rd Place
7 Wonders Duel Brian Wallis Taryn Marcelino T.J. Kuhn
Ark Nova Nicolo Guevarra Kenneth Osborne Bruce Schlickbernd
Ascension - #1 Ephraim Silverman Lisa Adams Katie Ritchie
Ascension - #2 Lisa Adams Courtney Holland Melissa Weiss
Clank! Brett Holbrook Cormac Power Gerald Power
Clank! Bradley Emmerson Nathan Yospe River
Clash Royale - Mobile-Strategic-Placement-Con 1v1 David Parayre Tyler Neal George Caceres
Clash Royale - Mobile-Strategic-Placement-Con 2v2 David Parayre Courtney Holland Kenneth Phuong
Cubitos Andre Abreo Ehren Evans Kim Shaver
Deadly Doodles and SJG Dice Games Kim Shaver Maryam Al-Hammami Karen Altwein
Its a Wonderful World - with Corruption and Ascension Benjamin Ou Ann Marie Marie Rebecca Ou
Lost Ruins of Arnak w Expedition Leaders Alan Wood Alex Trujillo George Caceres
Magic: the Gathering - Commander Cormac Power    
Magic: the Gathering - Commander Jake Buchheit    
Magic: the Gathering - Commander Michael Valeri    
Magic: the Gathering - Commander: King of the Hill Anthony Villa Cormac Power Gerald Power
Magic: the Gathering - Commander: King of the Hill Jaime Estrada Hailey Genova Aidan Albano-Bachtell
Magic: the Gathering - Draft Gerald Power Dae Kim  
Magic: the Gathering - Pauper Tournament Jon Brown Tanya Aldrich Perrin Weiss
Magic: the Gathering - Sealed Alizabeth Blackburn Cormac Power Marybelle Foster
Magic: the Gathering - Sealed Aidan Albano-Bachtell    
Munchkin Ayla Acuña    
Munchkin - Sudden Death Christopher Jones    
Munchkin - Sudden Death Jason Duvall    
Munchkin - Sudden Death Duncan Jones Chris Morss  
Pokemon - Advance Rose Brinkley    
Space Base Jeff Gray Karin Yospe Ivan Yospe
Star Wars Miniatures - Sealed Booster Draft Andre Bashay Jeremy Branzuela  
Star Wars Miniatures - The Battle of Scarif Jeremy Branzuela Andre Bashay  
Transformers TCG Perrin Weiss Grace Lee Jon Brown
Transformers TCG - Light Perrin Weiss Jon Brown Ronen Ziegert
Yu-Gi-Oh! - Advance Aaron Franklin    
Yu-Gi-Oh! - Advance Ronen Ziegert Rob Chun Christopher Anderson
Yu-Gi-Oh! - Advance Ronen Ziegert Christopher Anderson Aaron Franklin
Yu-Gi-Oh! - Jeopardy Jesse Garcia-Marchese Joshua Wu Brian Tatang
Yu-Gi-Oh! - Light Rob Chun Edgar Garcia Ronen Ziegert
Yu-Gi-Oh! - Light Christopher Anderson Ronen Ziegert  
Miniatures 1st Place 2nd Place 3rd Place
Battletech Alpha Strike - Draft Rick Demott John Manis Mike James
Battletech Alpha Strike - Salvage Box Darren Eskandari   Jacob Shober
Circle of Death - Classic Battletech Jose Vasquez David Ziegert David Theobald Iii
Conquest, the Last Argument of Kings - 1500 point (Unofficial event) Frank Vassallo Erik Duran Robert Courtney
Formula De Super-Incredisized Spectacular - Long Beach Grand Prix Robert Giordano Jesse Oxford Jessey Oxford
Fuzzy Heroes Leo Hyman, James Aldrich, Rose Brinkley, Rush Brinkley    
Warhammer 40K 9th edition - Ironman Christian Ramirez Willie Malone Paul Gutierrez
Warhammer 40K: Kill Team Chris Harris Anthony Hosking Aric Kuschinsky
Party Games 1st Place 2nd Place 3rd Place
Ca$h 'n Gun$ Live Team 4 Pulling your Chickens Out Not Werewolves
Ca$h 'n Gun$ Live Team 4tress Dysfunctional Family T-Minus 3 Months
Ca$h 'n Gun$ Live Runaway AKA Stay Away From Me
Ultimate Werewolf Villagers Wolves Lovers
Ultimate Werewolf Wolves >:D Villagers ;-;  
Ultimate Werewolf Villagers    
Role Playing Games 1st Place 2nd Place 3rd Place
Dungeons & Dragons 5.0 Player vs Player Tournament Seth Iskenderian    
Paragon U - GURPS Kethry York Scott York  
Survivors of the Apocalypse: other survivors? - GURPS Daniel Alvarez    
Survivors of the Apocalypse: The return home - GURPS Mark Clark Alex Dragojlovic  
Survivors of the Apocalypse: "get organized and prepared" - GURPS Daniel Alvarez    
The Blackout Era - GURPS Don Forsman Kris Freeman Ron Shaw
Painting Contest 1st Place 2nd Place 3rd Place
Fantasy Large Ilya Rakhlin Thom Denick  
Fantasy Single Quinn Ziegert Mike Jones  
Historical Single M H    
Historical Unit Allen Rockwell    
Sci Fi Large Ilya Rakhlin Mike Jones  
Sci Fi Single M H Mike Jacobs Mike Jones
Sci Fi Unit Mike Jacobs Philip Abramowitz  
Strategikids John Adams    
Teen Duncan Jones    
Video Games 1st Place 2nd Place 3rd Place
Starcraft 2 Steven Artle Christopher Anderson Chris Cummins
Starcraft 2 Andrew Yao David Beck Christopher Anderson
Super Smash Bros FFA #1 Jason Bailey Ronen Ziegert Robbie Martin
Super Smash Bros FFA #2 Jeremy Estrella Jeremy Estrella Michael Schrepfer
War Games 1st Place 2nd Place 3rd Place
1775: Rebellion Alastair Valyocsik, Sander Valyocsik    
Axis & Allies Luke Hardman Ryan Voznick  
Battlecry Ryan Voznick Craig Caven  
Sails of Glory: Frigates Mike Fryer Matt Denny  
Sails of Glory: Ships of the Line Rebecca Ou Richard Cordero  
Wellington: The Peninsular War 1812-1814 Richard Cordero Kurt Keckley Braden Boe